fbpx
Hradecký pohár vína 2019

Ve dnech 30. a 31. srpna 2019 se pod záštitou primátora města Hradce Králové a za podpory generálního partnera Kooperativy pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group, konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 13. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením pana Jiřího Čábelky zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

Předmětem hodnocení byla soutěžní vína z České republiky a z dalších jedenácti zemí. Šampionem soutěže se stalo víno Gruener Veltliner Smaragd Ried Schoen 2017. Šampionem bílých vín byl vyhlášen Ryzlink rýnský AUSTERLITZ 2017 z vinařství Spielberg. Šampionem červených vín se stalo víno Spatburgunder 2016 z bádenského vinařství Franze Kellera. Titulem Nejlepším šumivým vínem bylo oceněno Champagne Carte Blanche Bernard Rémy. Titulem Nejlepší víno z vinařské oblasti Čechy se pyšní Ryzlink rýnský kabinet 2015 Školní statek Mělník. Nejlepší kolekci vín mělo Vinařství Volařík.

 

 Šampion soutěže obdržel odměnu 10 000 Kč, vítězové ostatních kategorii získali finanční odměny 5 000 Kč. Soutěžící vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 14 velkých zlatých medailí a dále 60 zlatých a 57 stříbrných medailí.

Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích byly předány diplomy na slavnostním vyhlašování v sobotu 31. srpna na Svátku vína na soutoku, akci pořádané následující den ve spolupráci se společností Wamak, Bohatý kulturní, společenský a gastronomický program přilákal více než 3 000 návštěvníků. Ceny předali primátor města Hradce Králové, hejtman Královéhradeckého kraje i další představitelé veřejného života. Při této příležitosti měla veřejnost možnost ochutnat nejen všechna soutěžní vína, ale také navštívit stánky jednotlivých vinařství, výrobců delikates a kulinářských firem.

Hradecký pohár vína 2019 – Vinum Gradecense

Tisková zpráva

Hradecký pohár vína 2019 – Vinum Gradecense

Výsledky

Hradecký pohár vína 2019 – Vinum Gradecense

Výsledky – kolekce