fbpx

Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína 2021

11. Jun 2021

Dne  10. června 2021 se pod záštitou primátora města Hradce Králové konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov jubilejní 15. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením dr. Michala Kumšty Ph.D zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

Předmětem hodnocení bylo 457 soutěžních vín z České republiky a z dalších patnácti zemí. Šampionem soutěže se stalo vínomoselské Riesling Spaetlese 2009 z vinařství Dr. Pauly Bergweiler. Šampionem bílých vín byl vyhlášen Tramín červený 2019 z gravitačního vinařství Vilavin. Šampionem červených vín se stalo jihoafrické víno SMG Cuvée 2017 z vinařství Babylon´s Peak. Titulem Nejlepší víno z vinařské oblasti Čechy se pyšní Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 ze Školního statku Mělník. Nejlepší kolekci vín mělo Vinařství Kněží hora.

Šampion soutěže obdržel odměnu 12 000 Kč, vítězové ostatních kategorii získali finanční odměny 5 000 Kč. Soutěžící vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 22 velkých zlatých medailí a dále 90 zlatých a 120 stříbrných medailí.

Výsledková listina je ke stažení ZDE

Hradecká veřejnost měla možnost přechutnat soutěžní vzorky hned následující den na akci Silenos v Rokitanského ulici v centru města.

Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích budou předány diplomy na slavnostním vyhlašování v pátek  27. srpna na Svátku vína na soutoku. Je připraven bohatý kulturní, společenský a gastronomický program.  Veřejnost zde bude mít možnost nejen opětovně degustovat hodnocená vína, ale i osobně pohovořit se zástupci  soutěžících vinařství.