fbpx

Zpráva Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína 2022

10. Jun 2022

ne 9. června 2022 se pod záštitou primátora města Hradce Králové konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 16. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením dr. Michala Kumšty Ph.D zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

Předmětem hodnocení bylo 438 soutěžních vín z České republiky a z dalších patnácti zemí. Šampionem soutěže se stalo víno Riesling Langenholnsheimer 2014 z vinařství Schweinhardt z oblasti Nahe. Šampionem bílých vín byl vyhlášen Ryzlink rýnský 2020 pozdní sběr z vinařství Miroslava Volaříka. Šampionem červených vín se stalo víno Cabernet Cortis 2017 výběr z bobulí z vinařství Žerotín. Titulem Nejlepší víno z vinařské oblasti Čechy se honosí Svatovavřinecké 2018 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Domousnice. Nejlepší kolekci vín představilo vinařství Žerotín.

Šampion soutěže obdržel odměnu 12 000 Kč, vítězové ostatních kategorii získali finanční odměny 5 000 Kč. Soutěžící vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 22 velkých zlatých medailí a dále 90 zlatých a 120 stříbrných medailí.

Hradecká veřejnost měla možnost přechutnat soutěžní vzorky hned následující den na akci Silenos v hotelu Černigov.

Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích budou předány diplomy na slavnostním vyhlašování v pátek 2. září na Svátku vína na soutoku. Je připraven bohatý kulturní, společenský a gastronomický program. Veřejnost zde bude mít možnost nejen opětovně degustovat hodnocená vína, ale i osobně pohovořit se zástupci soutěžících vinařství.

 

 

 

 

Výsledková listina (velké zlaté, zlaté a stříbrné medaile)