fbpx

Zpráva z mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína 2023

3. Jun 2023

Dne  1. června 2023 se pod záštitou primátorky města Hradce Králové a hejtmana Královéhradeckého kraje konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 17. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením Ing. Jiřího Čabelky zasedli přední odborníci z České republiky i ze zahraničí.

Předmětem hodnocení bylo 514 soutěžních vín z České republiky a z dalších čtrnácti zemí. Šampionem soutěže se stalo víno  Merlot Gold 2017 z moldavského vinařství Good Season. Šampionem bílých vín byl vyhlášen polosladký Tramín červený 2022 z Vinařství u Kapličky. Šampionem červených vín se stalo víno Merlot barrique 2021 od Štěpána Maňáka.  Titulem Nejlepší víno v nové kategorii  Víno Fitness se honosí víno Grande Cuvée barrique 2020 z Vinařství Šimeček. Nejlepší kolekci vín představilo vinařství  Dvořáček LTM.

Šampion soutěže obdržel odměnu 20 000 Kč, vítězové ostatních kategorii získali finanční odměny 5 000 Kč. Soutěžící vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 28 velkých zlatých medailí a dále 85 zlatých a 136 stříbrných medailí.

Hradecká veřejnost měla možnost přechutnat soutěžní vzorky hned tentýž den na akci Silenos v hotelu Černigov.

Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích budou předány diplomy na slavnostním vyhlašování v pátek  1. září na Svátku vína na soutoku. Je připraven bohatý kulturní, společenský a gastronomický program.  Veřejnost zde bude mít možnost nejen opětovně degustovat hodnocená vína, ale i osobně pohovořit se zástupci  soutěžících vinařství.

Přehled výsledků – medailisté

Seznam všech přihlášených vín