fbpx

Zpráva z mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína 2024

8. Jun 2024

Dne  6. června 2024 se pod záštitou primátorky města Hradce Králové a hejtmana Královéhradeckého kraje konal v reprezentačních prostorách Malšovické arény v Hradci Králové již 18. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. V komisích certifikovaných degustátorů pod vedením pana Jaroslava Suského zasedli přední vinařští odborníci.

 

 

 

 

Předmětem hodnocení bylo 489 soutěžních vín z České republiky a z dalších patnácti zemí. Šampionem soutěže se stal Ryzlink rýnský výběr z hroznů 2022  z vinařství Volařík. Šampionem bílých vín byl vyhlášen australský  Riesling 2017 z Vinařství Tower Estate. Šampionem červených vín se stalo moldavské cuvée Cabernet Sauvignon – Merlot Taraboste barrique 2018 z vinařství Chateau Vartely.  Nejlepší kolekci vín představilo moravské vinařství Bauman.

 

 

 

 

Šampion soutěže obdržel odměnu 15 000 Kč, vítězové ostatních kategorii získali finanční odměny 6 000 Kč. Soutěžící vína měla vynikající úroveň, bylo uděleno 45 velkých zlatých medailí a dále 123 zlatých a 63 stříbrných medailí.

 

 

 

 

Hradecká veřejnost měla možnost přechutnat soutěžní vzorky hned tentýž den na akci Silenos v reprezentačních prostorách Malšovické arény v Hradci Králové.

 

 

 

 

Šampionům soutěže v jednotlivých kategoriích budou předány diplomy na slavnostním vyhlašování v pátek dne 30. srpna na Svátku vína na soutoku. Je připraven bohatý kulturní, společenský a gastronomický program.  Veřejnost zde bude mít možnost nejen opětovně degustovat hodnocená vína, ale i osobně pohovořit se zástupci  soutěžících vinařství.

 

 

 

 

Výsledky naleznete ZDE (pouze velké zlaté, zlaté a stříbrné medaile)